SON GÖREV

29.07.2016 09:47:03

Siirt-Eruh karayoluna PKK´lı teröristlerce konulan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Nuh Kürşat Temizyürek baba ocağına son kez getirildi

Siirt´te PKK´lı teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucunda şehit olan 27 yaşındaki Uzman Çavuş Nuh Kürşat Temizyürek, doğum gününde defnedildi.
İkindi namazına müteakip Kalem Kırdı Camii´nde kılınan cenaze namazına Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Uğur Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, şehit Nuh Kürşat Temizyürek´in babası Musa Temizyürek ile yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazeden önce şehidin annesi Ayşe Temizyürek ve kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Cenazeye şehit ağabeyinin üniformasıyla katılan Niyazi Temizyürek de gözyaşı döktü.
Namazdan önce şehidin özgeçmişi okundu. Şehit Nuh Kürşat Temizyürek´in 28 Temmuz 1989´da tarihinde doğduğu, en son görev yaptığı Siirt´te PKK´lı teröristlerce patlatılan bomba sonucunda 27 Temmuz 2016 tarihinde şehit olduğu okundu.
Şehidin cenazesi İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven´in kıldırdığı namazın ardından askerler tarafından mezarlığa götürülmek üzere top arabasına konuldu. Baba Musa ve şehidin kardeşi Niyazi, Kartal Şehitliği´ne kadar şehit Nuh Kürşat Temizyürek´in tabutunu bir an olsun bırakmadı. Cenazeye katılan yüzlerce vatandaş, ?Şehitler ölmez vatan bölünmez´ sloganları attı.
BABAEVİNE GETİRİLDİ
Siirt-Eruh karayoluna PKK´lı teröristlerce konulan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Nuh Kürşat Temizyürek´in cenazesi helallik alınmak üzere baba evine getirildi.
Siirt-Eruh karayoluna PKK´lı teröristlerce konulan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu meydana gelen patlamada şehit olan Uzman Çavuş Nuh Kürşat Temizyürek´in cenazesi havayoluyla memleketi Kayseri´ye getirildikten sonra askeri hastanenin morguna konuldu. Buradan alınan cenaze, daha sonra son kez baba evine getirilerek helallik alındı. Şehidin yakınları burada gözyaşlarına boğuldu.
Şehidin al bayrağa sarılı tabutu cenaze namazının kılınacağı Kalem Kırdı Camii´ne getirildi. Burada ağabeyinin askeri elbisesini giyen Niyazi Temizyürek, gözyaşı döktü.

/resimler/2016-7/29/0948327193088.jpg
AĞABEYE SON ÖPÜCÜK
Siirt-Eruh karayolunda PKK´lı teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Nuh Kürşat Temizyürek´in askeri kamuflajını giyen kardeşi Niyazi Temizyürek, ağabeyinin fotoğrafını son kez öptü.
Siirt-Eruh karayolunda PKK´lı teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Nuh Kürşat Temizyürek, memleketi Kayseri´de son yolculuğuna uğurlanıyor. Son kez baba evine getirilen şehidin cenazesi, daha sonra namazın kılınacağı Kalem Kırdı Camii´ne getirildi. Burada askeri kamuflajını giydiği ağabeyinin tabutuna sarılarak gözyaşı döken Niyazi Temizyürek, ağabeyinin fotoğrafını son kez öptü.
Anahtar Kelimeler: GÖREV